TJD Príbelce

TJD Príbelce vznikla v roku 1965. Hlavnou náplňou organizácie je udržiavanie a rozvíjanie futbalovej tradície, organizovanie športového života obyvateľov obce, reprezentovanie obce v súťaži, ako aj výchova mladých futbalistov. TJD Príbelce pôsobí pri obci pod vedením Ing. Pavla Kollára a manažéra Ing. Milana Pavlovkina. Trénerom TJD je Miroslav Gluch a vedúcim mužstva Mgr. Milan Cesnak. Víťazstvo v I. triede okresnej súťaže v sezóne 2016/2017 znamenalo postup do V. ligy skupiny D. Avšak senzáciou bolo to, že v ďalšom ročníku 2017/2018 ako nováčik súťaže dokázali Príbelce znova postúpiť o súťaž vyššie do vytúženej IV. ligy sk. JUH. Práve tento šport v malebnej obci dokázal zviditeľniť našu dedinu v okrese Banská Bystrica, Brezno, Zvolen. Treba podotknúť, že klub by nemohol fungovať bez podpory obce Príbelce ani sponzorov, za čo im patrí veľká vďaka. 

V sezóne 2018/2019 sa historicky po 20 rokoch prihlásilo do súťaže aj dorastenecké mužstvo, ktorého hlavným cieľom je pripravovať mládež na prechod do A mužstva. Trénerom tohto celku je skúsený hráč Ján Ondrejkov z Horných Plachtiniec, vedúcim mužstva je Filip Celleng.

Súčasnosť

Michal Bariak, Pavel Celeng, Filip Celleng, Zoltán Cibuľa, Martin Černoch, Marek Fridrich, Miroslav Gluch, Michal Hazucha, Martin Holík, Marek Hriň, Marek Klátik, Filip Križan, Kristián Kókai, Mário Kurák, Ján Ondrejkov, Ján Pagáč, Milan Pavlovkin, Adam Santoris, Gabriel Skabella, Jakub Sudimak, Vladimír Šabo, Ľubomír Vrana, Jozef Híveš, Peter Kurák ...bez tých, by to fungovať nemohlo...

Ivan Ďurčok - hospodár, výbor

Pavel Ďuriš - lekár mužstva

Ján Sľúka - výbor

Slavomír Jakuš - výbor

Ing. Tibor Čierny - výbor

Mgr. Milan Cesnak - vedúci mužstva, výbor

Ing. Pavel Kollár - výbor

JUDr. Stanislav Celleng - výbor

Adrián Kukučka - výbor

Minulosť